به وب سایت آموزشی طوبی خوش آمدید

ما تلاش خود را میکنیم تا بتوانیم فیلم های آموزشی جدید و با کیفیت در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم، تا بتوانید با دیدن آموزش ها جزو بهترین ها شوید.
ما ادعای بهترین بودن را نداریم ولی همیشه تمام سعی خودمان را میکنیم که بهترین عملکرد را به شما ارائه بدهیم.

;

بیت کوین و جهانی که به آن نیاز ندارد؛ چرا افراد فقیر دنیا را نجات خواهند داد؟

2 سال قبل

بیت کوین برای تحقق اهداف خود نیاز به مردم دارد، اما در حال حاضر بیشتر مردم دنیا به بیت کوین نیاز ندارند.

انقلاب ارزهای دیجیتال تنها با اجماع و پذیرش عامه مردم ممکن خواهد شد. این کافی نیست که فقط افراد آشنا به فناوری، طبقه نخبه بیت کوین و بلاک چین، ۱,۰۰۰ نهنگی که ۴۰ درصد بیت کوین‌ها را در اختیار دارند و ۲۲ میلیون مالک کیف پول‌های بیت کوین، به رسالت این پروژه برای بهبود زندگی بشر باور داشته باشند.

تمرکززدایی و عدم اعتماد به نهادهای واسطه باید خواسته اکثریت مردم باشد و برای تحقق این آرمان لازم است که برای مردم داستانی جدید تعریف شود و به آن باور پیدا کنند. اینجاست که کار داستان‌گویان و آموزش‌دهندگان این فناوری به‌اندازه کار توسعه‌دهندگان آن اهمیت پیدا می‌کند.

مبلغان بیت کوین و ارزهای دیجیتال مردمان فقیر هستند، کسانی که از خدمات بانکی محرومند و کسانی که تحت سلطه قدرت‌ها هستند. آن‌ها همان کسانی هستند که بیش از همه به این فناوری نیاز دارند. لوسین لکارم (Lucien Lecarme)، در تازه‌ترین مطلب خود، که در وب‌سایت مدیوم منتشر شد، تشریح می‌کند که مردم عامه و فقیر دنیا چطور می‌توانند انقلابی گسترده در دنیا ایجاد کنند.

مردم عموماً تمرکززدایی را دوست دارند، چون این روش همیشه جواب داده است و هنوز هم کارایی دارد. آنچه ما امروز به نام دموکراسی می‌شناسیم در واقع واگذاریِ عامدانه قدرت مردم به سازمان‌دهندگان این قدرت است. مردم از تغییر می‌ترسند، به خصوص تغییرات انقلابی که با خود دوره‌هایی از هرج و مرج و از دست رفتن هویتِ گروهی و حتی ملی را به همراه می‌آورند. به همین دلیل آن‌ها ترجیح می‌دهند که به سنت‌های امن، قدیمی و مورد اعتماد خود تکیه کنند. حتی اگر این سنت‌ها در حال فروپاشی باشد.

سؤال مهم اینجاست که چه چیزی می‌تواند مصرف‌کننده غربی را که خدمات متمرکز به خوبی برایش کار می‌کند، به استفاده از سیستم‌های غیرمتمرکز ترغیب کند؟

بهترین جواب من به این سؤال این است:

زمانی مردم غرب و مرفهین به سیستم‌های غیرمتمرکز روی می‌آورند که این سیستم‌ها امن باشند و کیفیت زندگی روزانه مردم را بالاتر ببرند. ما برای تغییر ماهیت پر نوسان بیت کوین به خیلی بیش از ۲۲ و حتی ۲۲۰ میلیون کاربر نیاز داریم. اگر بیت کوین ۲٫۲ میلیارد کاربر داشته باشد، قدرتش از طلا فراتر رفته و به عنوان ابزار اصلی ذخیره ارزش پذیرفته خواهد شد. آن زمان است که بیت کوین، ذهنیت ما درباره پول، روش استفاده ما از آن و مفهوم مالکیت ثروت را متحول خواهد کرد. حتی این احتمال وجود دارد که واژه «پول» معنای فعلی خود را از دست بدهد.

ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای مبلغان اصلی این فناوری مثل آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos)، آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano)، ویجای پویاپاتی (Vijay Boyapati)، تور دیمیستر (Tuur Demeester)، کریگ استیون (Craig Steven) و امثال آنها مثل خواب و خوراک شده است.

آن‌ها آن‌ قدر در این فناوری غرق شده‌اند که انقلاب ناشی از آن را کاملاً بدیهی می‌دانند. البته آن‌هایی که مثل آندریاس باهوش‌تر از بقیه هستند، می‌دانند که باید از حلقه برنامه نویسان، هودلرها (Hodler) و هزار توسعه‌دهنده بلاک چین فراتر روند. آن‌ها باید اطلاعات ارزشمند و باورهای خود را در گفتگو با افرادی که نمی‌شناسند و با سخنرانی برای میلیون‌ها نفری که از سونامی تغییری که در انتظارشان است بی‌خبرند، به اشتراک بگذارند.

توجه بیشتر مردم به بیت کوین و ارزهای دیجیتال می‌تواند به طرز غیرقابل پیش‌بینی از طبقات پایین و توده مردم شکل بگیرد. آشوب‌های صورت گرفته توسط جنبش جلیقه زردها در فرانسه مثال خوبی برای چیزی است که من آن را «دوره بحران‌شکن ارزهای دیجیتال» می‌نامم. این جنبش در حال رشد و اعتراضی که با هدف مبارزه با نابرابری‌های اقتصادی و اجتماعی تشکیل شده است، ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹ از طرفداران خود خواست که با هجوم به بانک‌ها حساب‌های سپرده خود را ببندند. اولین روش آن‌ها برای مبارزه فریاد بود اما وقتی رئیس‌جمهور مکرون فریاد آن‌ها نشنود، باید از روش مؤثر دیگری استفاده کنند و این روش خروج از سیستم و خرید بیت کوین است؛ اما برای این کار مردم باید ابتدا با بیت کوین آشنا شوند.

به گمان من در سال‌های آینده بیشتر شاهد اتفاقات مشابه جلیقه زردها خواهیم بود. به عقب‌تر برگردیم: سؤال این است که چرا در سال ۲۰۱۱ جنبش اشغال وال‌استریت، از روش خروج از سیستم و روی آوردن به بیت کوین استفاده نکرد؟ چون بیت کوین در آن زمان چیزی بیشتر از یک ویترین لوکس و یک رؤیا برای جوانان و برنامه‌نویسان آزادی‌خواه نبود. بیت کوین در سال‌های اول نیاز داشت که در تاریکی و با چراغ خاموش حرکت کند. در مقابل، ما امروز به مردمی نیاز داریم که این انقلاب جدید در ارزش و تبادل ارزش را با صدای بلند، صدایی که حتی در دوردست‌ترین نقاط کره زمین هم قابل شنیدن باشد، فریاد بزنند.

آموخته‌های ما نباید تنها از طریق بحران و ناامیدی به دست بیاید. توده مردم تا زمانی با پول سنتی راحت هستند که برایشان کار می‌کند. وقایع این روزها را می‌توان با سال‌های اولیه ظهور اینترنت مقایسه کرد. در آن زمان هم هیچ‌ کسی به ایمیل، اسکایپ و اوبر نیازی نداشت و همه‌ چیز به‌ خوبی کار می‌کرد. نامه‌های فیزیکی با پاکت‌های تمبردار بعد از چند روز یا چند هفته به مقصد خود می‌رسیدند، خطوط تلفن کار خود را به خوبی انجام می‌دادند و تاکسی‌ها هم همیشه در کنار ایستگاه اتوبوس یا مترو، منتظر شما بودند. با این وجود موج تغییر و نوآوری از راه رسید و همه را با خود همراه کرد.

دسته بندی ها

دیدگاه های ارزشمند شما

برای ارسال دیدگاه وارد اکانت کاربری خود شوید.

هیچ دیدگاهی تا به این لحظه برای این موضوع ثبت نشده است
کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به طوبی وب گستر می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت غیر مجاز و بدون رضایت ماست